Foukaná izolace – chytré řešení zateplení vašeho domu

Foukaná izolace je typ tepelné stavební izolace, která je do stavby aplikována speciálním způsobem – za pomocí foukání k tomu určeným strojem. Díky technologii foukání je konstrukce skutečně izolována a je zaručena dokonalá izolace beze spár i v nepřístupných místech.

Zateplení všech částí domu a bez odpadu

Foukaná izolace představuje chytré zateplení vašeho domu, a to všechno bez odřezků a odpadu. Tepelná izolace je k místu zateplení dopravena za pomocí hadice, takže nevzniká v domě ani v jeho okolí žádný přebytečný odpad. Samotné zateplení pak trvá jen několik hodin a je hotovo. Tuto izolaci nazýváme někdy také jako dutinovou. Foukaná izolace je vhodná pro zateplování všech částí domu, jako je podlaha, strop, půda, podkroví, stěna nebo střecha.

I v nepřístupných místech

Tento druh izolace se dá provést i v místech těžko přístupných – vzniká tak izolace bez spár. Je proveditelná rychle, a to ať už se jedná o zateplení střechy nebo zateplení fasády. Chyby aplikace izolace v detailech a vznik tepelných mostů jsou téměř vyloučeny. Výhody izolace je projevují také při řešení detailů u sbíjených vazníků při aplikaci do půdních prostor dřevostavby. U nízkoenergetických domů není výjimkou aplikace tloušťky izolace až 40 cm.

A jak je to s izolací stropů?

Stropy domů – pokud nejsou zateplené, jsou nejčastějším zdrojem úniku tepla a tím pádem i nákladů na vytápění. Dostatečná izolace stropu pak dokáže snížit náklady na vytápění o celých 35 procent. V létě naopak umí izolace s dostatečně velkým fázovým posunem – schopností absorbovat a zadržet teplo, zajistit nepřehřívání obytného prostoru. To znamená, že v létě je možné mít doma příjemně chladno díky izolaci stropu.

Díky foukaným izolačním materiálům je možné mít zateplený dům rychle a se všemi výhodami, které izolace přináší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *