Rady před rekonstrukcí domu

Splnit si svůj životní sen, kterým je stavba nového domu, by chtělo velké množství lidí. Díky poměrně slušně dostupným hypotékám je to nyní pro mnoho lidí reálnější. Spousta lidí má však ze stavby nového domu obavy. Obavy pramení především z toho, že se lidé nedokáží vyznat v cenách stavebních prací a především stavebních materiálů a také z toho, že si tím pádem nedokáží udělat rozpočet pro svou stavbu. Tím se ve většině případů může stavba prodražovat.

Když stavět nebo rekonstruovat, tak jedině s odborníky

Ideálním řešením je, pokud přemýšlíte o stavbě nového domu nebo například jen o rekonstrukci domu staršího, seznámit se s cenovou nabídkou na trhu, a to jak v oblasti cen materiálu, tak cen stavebních prací. Určitě je dobré mít přehled o tom, kolik stojí cihly, sádrokarton, různé zdící směsi a spousta dalších věcí, stejně jako je dobré vědět, kolik nás bude stát práce jednotlivých firem a v neposlední řadě je dobré mít přehled také o tom, jak dlouho jim to bude trvat. V každém případě je dobré se vždy obrátit na renomovanou firmu, u níž se nám dostane nejen solidních cen, ale především férového jednání a transparentních podmínek spolupráce. V opačném případě se nám může stát, že narazíme na živnostníky nebo firmu, která nám naslibuje hory doly, ale ve finále nás to celé bude stát mnohem více a ve většině případů nebudeme spokojeni ani s kvalitou odvedené práce.

Zateplení domu

Vezměme si příklad, že přemýšlíte pouze o rekonstrukci domu, řekněme o jeho zateplení. Pokud s takovým oborem nemáte zkušenosti, obraťte se na specializovanou firmu. Ve většině případů vám kvalitní firma nejen navrhne konkrétní řešení, které je pro váš dům nejvhodnější, ale připraví vám také rozpočet a zajistí kvalitní tepelně – izolační materiál, jakým je například extrudovaný polystyren nebo fasádní polystyren. Transparentní podmínky, které vám specializovaná firma nabídne prostřednictvím smlouvy, obsahují i takové náležitosti, jako je termín realizace a dokončení prací a také záruka.

Investice do domu nebo bytu, případně do jeho úprav nebývají malé. Ovšem jedná se o dlouhodobější investice, chceme, ať nám to, co si vybudujeme slouží dlouho. Proto je opravdu dobré umět se na trhu orientovat a pro spolupráci si vybrat odborníky, na které se můžeme spolehnout.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *