Jaké možnosti máte při budování garáže?

Garáž je snem asi každého majitele dopravního prostředku. Vybudování adekvátního přístřešku krytého ze všech stran, který nabídne vše potřebné. Pokud chcete takový sen proměnit ve skutečnost, měli byste si dát pozor na několik důležitých věcí, s nimiž vás blíže seznámíme v následujících řádcích.

Začněte vhodnými rozměry

Když se pustíte do výstavby garáže, nepodceňujte rozměry takového budoucího příbytku pro vaše vozidlo. Volit byste měli minimální výšku 2,2 m. Co se týče šířky, vjezd volte cca od 2,3 m. Když to prostor a finanční možnosti dovolí, klidně vsaďte na větší garáž, do které budete moci uschovat nářadí, disky k autu, pneumatiky a řadu ostatních věcí.

Světlo a patřičný vjezd

U garáže rozhodně nepodceňujte přirozené venkovní světlo. Pokud to neznemožňují jakékoliv okolnosti, nezapomeňte na okna, která vám do garáže přinesou dostatek světla a zajistí možnost větrání. I kdybyste okna náhodou neměli, instalujte do garáže patřičné osvětlení, ať můžete provádět noční opravy a na vše dobře vidíte. Co se týče větrání, garáž by měla mít větrací průduchy i bez oken.

Pozornost věnujte také vjezdu neboli garážovým vratům. Tou asi nejlevnější variantou budou křídlová vrata, která budete otevírat manuálně. Vylepšenou verzí jsou pochopitelně sekční vrata, která už bývají vybavena elektrickým pohonem. To znamená, že taková garážová vrata budete schopni otevřít za pomoci dálkového ovladače.

Co by nemělo chybět v garáži?

Při budování garáže máte samozřejmě spoustu dalších možností, k jaké finální podobě takový objekt přiblížíte. Změřit se můžete třeba na vytápění, které vám umožní trávit zde čas v zimě. Výjimkou nejsou rozvody vody, abyste si mohli omývat ruce a jiné předměty. Když k tomu všemu ponecháte prostor na regály nebo pracovní ponk, půjde doslova o vysněnou garáž každého muže. O tom se můžete přesvědčit sami.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.