Najděte pro potraviny to správné místo v lednici

Lednice neboli chladnička je nedílnou součástí každé domácnosti. Tento spotřebič je primárně využíván pro uskladnění potravin v chladu. Na trhu pochopitelně existuje velké množství ledniček nejrůznějšího typu. Tomu se však v tomto článku nechceme věnovat. Rádi bychom vám přinesli hodnotné rady týkající se správného uložení věcí do chladničky, a to z pohledu pozice.

Lednice má hned několik zón

Každá lednice je vybavena několika policemi. Ty se nachází nejenom v ní samotné, ale také ve dveřích. A právě tyto police ve své podstatě představují jednotlivé zóny. Každá z nich má trochu odlišnou teplotu a udržuje se v ní optimální vlhkost. To se týká primárně uzavřených zásuvek. Jestliže tedy chcete vědět, kam v lednici uložit potraviny, v následujících řádcích vám to prozradíme.

Pokud bychom měli začít odshora, tak v této pozici se bude nejvíce dařit sýrům, mléčným výrobkům, jogurtům, ale také polévkám nebo hotovým omáčkám. O polici níže byste měli do chladničky umísťovat primárně uzeniny. Týká se to především salámů a šunky. Pokud máte větší lednici s další policí, pod uzeniny vkládejte maso a ryby. Tyto potraviny patří zhruba doprostřed lednice. Do spodních přihrádek je ukládána zelenina a ovoce. Nejčastěji jsou tyto přihrádky ve formě šuplíků.

Co ukládat do dveří lednice?

Zapomínat bychom pochopitelně neměli ani na dveře chladničky, kam se vejde také spousta věcí. Do vrchní části vkládejte vejce. O úroveň níže můžete dávat nejrůznější pomazánky, margarín, máslo a podobně. Do nižšího patra vkládejte dresinky, kečup a plechovky s nápoji. Úplně dolní police ve dveřích je obvykle koncipována tak, že nad ní je více volného místa. To pochopitelně vybízí k uskladnění minerálek, alkoholických nápojů, limonád a podobně.

Pokud ve vaší lednici vládne spíše chaos, potom byste s tím měli něco dělat. Využít můžete třeba tento praktický návod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *