Zbavte se plísně v bytě snadno a rychle

Každý z nás chce žít v čistém a voňavém domácím prostředí. O tom není žádných pochyb. Jedním z velkých nepřátel je v tomto případě plíseň. Ta nejenom, že nevzhledně vypadá, ale také je zdraví škodlivá, respektive bakterie, které následně vdechujete. Jestliže s plísní dlouhodobě bojujete a nedaří se vám to, přinášíme vám několik praktických tipů, jak na to.

Začněte větráním

Každý asi správně tuší, že plíseň vzniká z přebytečné vlhkosti v interiéru. To znamená, začněte pravidelně větrat. Pokud vás byt nedisponuje rekuperací vzduchu, zacilte na pětiminutová větrání, díky nimž dostanete do interiéru dostatek čerstvého vzduchu. V tomto směru se mohou praktickým pomocníkem stát také nejrůznější vysoušeče nebo odvlhčovače.

Na vlhkost si dejte pozor především při přípravě pokrmů. V takový okamžik se určitě vyplatí zapnout di odsavač par neboli digestoř. Hodně páry vzniká také při sprchování. Proto po sprše raději zavřete dveře do koupelny, ať se vlhkost nešíří po celém bytě. Takový prostor pak náležitě vyvětrejte.

Častým spouštěčem plísní v bytě je také sušení prádla. Pokud vám to vnitřní prostory umožňují, investujte do sušičky prádla. Z jedné pořádné várky prádla se zbavíte klidně až jednoho litru vody, který se nevypaří ve vašem interiéru.

Další recepty, jak se zbavit plísně

Zauvažovat byste měli také nad tím, zda nedochází k častému rosen oken, což nasvědčuje vysokým tepelným poměrům mezi domácností a venkovním prostředím. Jestliže s plísní bojujete dlouhodobě a teprve teď začínáte aplikovat výše uvedené rady, zbavte se staré omítky. I to může být správný krok kupředu. Nová a dobře vyschlá malba, které pochopitelně předcházela důkladná dezinfekce stěny. K tomu slouží nejrůznější prostředky na plísně.

Vytvořte si v bytě či domě kvalitní a čisté životní prostředí. Přestaňte dýchat zbytky plísně a pusťte se do efektivní boje s ní samotnou.

1 komentář: „Zbavte se plísně v bytě snadno a rychle

  • 2.4.2022 (11:11)
    Permalink

    Pokud nic z toho nepomůže, zkuste dezinfekci – odborná dezinfekce, prostorová dezinfekce, dezinfekce kanceláří, bytů, domů

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.