Jak probíhá renovace starého nábytku?

Starý nábytek má své kouzlo, o tom není žádných pochyb. Zdobit ostatně může nejenom tradiční interiéry, ale také ty moderní, kde se bude doslova vyjímat. Jenže i starý nábytek by měl vypadat k světu a mít reprezentativní vzhled. Pokud tedy řešíte, co provést s tím poškozeným, který jste po letech našli na půdě, poradíme vám.

Renovace svépomocí si žádá patřičný um

Jednou z možností je pochopitelně renovace svépomocí. Její rozsah se do značné míry odvíjí od toho, jak moc je nábytek poškozený nebo jak moc z něj chcete udělat nový. Jsou mezi námi jedinci, kteří naopak milují zub času viditelný v jednotlivých částech nábytku.

Když se pustíte do kompletnější renovace, počítejte s tím, že budete muset nábytek rozmontovat. Přece jenom, opravovat každou část zvlášť je podstatně lepší nežli to provádět ve složeném stavu. Často vás bude čekat renovace všech prvků. To znamená od dřevěných částí, před ty textilní, až po kování, vodící lišty a spojovací materiál. Ten je mnohdy lepší zakoupit nový, protože po renovaci je předpokladem, že nábytek vydrží spoustu dalších let bez náročnější úpravy.

Co ale v okamžiku, když nejste dostatečně zruční? Pokud nedisponujete odpovídajícím vybavením nebo si nábytek neodborným zásahem nechcete zničit? I takové situace lze řešit.

Svěřte renovaci profesionálům

Asi správně tušíte, že když nebude možná renovace svépomocí, je vhodné obrátit se na odborníky. Dnes už funguje spousta firem zaměřujících se na detailní renovace. Tyto služby jsou samozřejmě spojeny s jistými náklady. Ty ovšem mohou být menší, než kdybyste při vlastní renovaci poškodili nábytek a musel se nějak opravovat. Náklady na profesionální renovace se pohybují od několik stovek korun až po tisíce. Záleží na tom, zda si necháte renovovat židli, stůl nebo celou sedací soupravu. Tak co, pustíte se do renovace nábytku svépomocí nebo ne?

1 komentář: „Jak probíhá renovace starého nábytku?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *