Káva z pampeliškového kořene je přínosná pro tělo

Kávu pije asi spousta z nás. Povzbuzující a lahodný nápoj, bez něhož bychom si možná ani nedokázali představit den. Co byste ale řekli na kávu z pampeliškového kořene? Možná nad podobným výrazem nyní ohrnujete nos, ale není k tomu důvod. Základem takové kávy je pražený kořen z pampelišky neboli smetánky lékařské. Přínos takové kávy pro tělo je více než přínosný.

Výhody kávy z pampeliškového kořene

Pampeliškový kořen v sobě ukrývá spoustu hodnotných látek, které jsou prospěšné pro lidské tělo. Pokud budete pravidelně pít tento druh kávy, tak zlepšíte trávení svého těla. Tento silný antioxidant vám také pomůže v rámci dobrého fungování močové soustavy.

Jedinečná káva z pampeliškového kořene má protizánětlivé vlastnosti, což ocení nejenom její konzument. Spolehnout se můžete také na podporu kardiovaskulárního systému. Zlepšení činnosti jater a žaludku je naprostou samozřejmostí. Snížení cholesterolu v krvi je také dobré. Tohle jsou všechno přínosy, které vás možná mohli přesvědčit o tom, že právě káva z pampeliškového kořene je dobrou volbou. Ve výsledku to bude i specifická chuť nápoje.

Jak se káva připravuje?

Pokud se rozhodnete dopřát si kávu z pampeliškového kořene, rozhodně nemusíte utíkat hned na louku a trhat pampelišky. Dopřejte si raději kvalitní kupované produkty, které jsou už nachystané na okamžité použití. Kávu si připravíte jako kteroukoliv jinou. To znamená, že dvě kávové lžičky zalijete zhruba 200 mililitry teplé vody. Nápoj nechte alespoň deset minut louhovat a pak se můžete pustit do jeho pití.

Kávu z pampeliškového kořene si vychutnáte nejenom teplou, ale také studenou. To už záleží na chutích každého člověka. Ideální je vypít jeden až tři šálky denně. Otevřené balení s pampeliškovým kořenem je obvykle vhodné spotřebovat do tří měsíců. Tak co, chutná vám tento druh kávy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.