Malujeme – které zdi nechat bílé?

Jsme s vámi při zařizování. Jsme s vámi během bydlení. A jsme s vámi i během stěhování. Proto jsme se rozhodli podívat se na zoubek dalšímu zapeklitému úkolu, který vás čeká – malování. Připravili jsme pro vás speciál o malování, ve kterém se dozvíte více informací o jednotlivých barvách a do jakých pokojů se hodí a které barvy jsou na malování nejlepší.

Jakékoliv barvy

Na malování můžete použít jakékoliv odstíny, které si vymyslíte. Pokud v obchodě nenajdete váš vysněný odstín, můžete si ho nechat namíchat. V dalších článcích se můžete těšit na jednotlivé nejoblíbenější odstíny, o kterých vám povíme trochu více. Při výběru barvy zdí byste měli být stejně přemýšliví, jako při výběru nábytku. Nechcete přeci za půl roku malovat znovu, protože na vás má barva negativní vliv.

Stěny, které zvětšují prostor

Plánujete vymalovat celý pokoj barevným odstínem a bílou chcete úplně vynechat? Děláte chybu. Bílou byste totiž měli zařadit mezi barvy ve všech případech, a to především na ty zdi, o kterých víte, že vám opticky zvětšují prostor. Musíte počítat s tím, že barevné odstíny vám budou prostor zmenšovat. Proto barevně můžete vymalovat zeď, kde máte například velká prostorná okna.

Bílé zdi nechejte tam, kde máte příliš nábytku. Pokud jiné uspořádání v pokoji není možné, optickému zvětšení pomůžete právě bílou zdí. Bílou zeď byste měli zvolit také na strop, i ten vám prostor zvětší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *