Komplexní sanační práce

Komplexní dodávka čehokoli je vždy nejlepší variantou. Vymýšlíte-li interiér svého nového domu ve spolupráci s bytovým architektem, určitě oceníte, pokud je schopen i návrh dodat a proměnit model ve skutečnost. Stejně tak kompletní servis auta řešíte v jednom autoservisu a neobjíždíte celé město a servis vozu neřešíte po částech. Obdobné je to i v případě rekonstrukcí či renovací ve stavebnictví – konkrétně při sanačních prací.

Na následujících řádcích shrneme hned několik důvodů, proč je vhodné se ohledně vlhkého zdiva obrátit na odbornou firmu a nechat provést sanační práce zkušenými odborníky.

Proč sanace vlhkého zdiva?

Jak již sám nadpis říká, se sanací vlhkého zdiva se potkáme ve chvíli, kdy naše zdivo bude vykazovat známky, že do něj pronikla okolní vlhkost. To poznáme dle plísní, odpadávání omítky nebo dokonce i pachu na stěnách zdiva. Na vině může být hned několik faktorů:

Špatné větrání/topení – pokud objekt svým umístěním a okolními podmínkami vyžaduje časté větrání a potřebu ho vytápět, pak při nedostatečném provádění těchto úkonů se vzlínající vlhkosti daří a její projevy na sebe nenechají dlouho čekat.

Nedostatečná hydroizolace –  mnohdy častěji se objevuje problém, kdy objekt není na okolní (řekněme přirozenou) vlhkost připraven. V praxi to znamená, že izolační vrstva zdiva není schopna vlhkost udržet a ta proniká dovnitř struktur zdiva, kde je pomalu ale účinně narušuje. Vodoodpudivá vrstva je špatně (neodborně) aplikována – samotná její existence nestačí proto, aby vykonávala správně svou funkci, podstatná je i její aplikace. Další variantou je celková absence jakékoli izolační vrstvy. V tomto případě stačí intenzivnější (a klidně i krátkodobé) působení vlhkosti a problém je na světě.

Co se skrývá pod pojmem sanační práce?

Úkolem sanačních prací je zajistit odstranění problému (průsakům) s vlhkým zdivem. Vždy záleží na konkrétní situaci, jakým způsobem bude postupováno, avšak obecně platí, že do existujícího zdiva je potřeba dodatečnou hydrofobizační (tedy vodoodpudivou) vrstvu dodat.

V případě sanace sklepních prostor bývá potřeba odkop terénu z vnější strany. To může vyžadovat jak těžkou techniku, tak ruční výkopové práce. Následuje samotná injektáž zdiva za pomocí nejrůznějších metod. Za zmínku stojí narážení plechů nebo například injektáž zdiva. Jakmile je zdivo ošetřeno, je nutné „zamést stopy“ v podobně renovace zdí  a omítek.

A jak byla napsáno v úvodu – pokud zvolíte pro všechny tyto specializované práce jednu firmu, ušetříte si mnoho starostí, času a v neposlední řadě i peněz. Komplexní dodávka vás stojí méně úsilí a vše potřebné přesunete na bedra odborníků, proto které je takováto realizace standardní záležitostí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.