Objevte výhody dřevěných vazníků

Pod pojmem příhradový vazník rozumíme konstrukci, která má za úkol rozložit zatížení střešního střešního pláště do nosné nebo obvodové konstrukce.

K čemu slouží vazník a jeho výhody

Jedná se dnes o jeden z nejužívanějších způsobů u rodinných domů. Dřevěné vazníky úspěšně nahradily kov, neboť se jedná o alternativu ekologicky šetrnou a celá konstrukce je charakteristická i svou nižší hmotností. Dochází i ke zrychlení tempa výstavby celé konstrukce. Obecně vyniká tento typ taktéž nízkou cenou.

Vzhledem k tomu je potřeba konstrukci navrhnout individuálně na míru konkrétní stavby, variabilně lze zastřešit prakticky libovolný půdorys střechy, přičemž prostor střechy je možno dále využít jakožto půdní nebo podkroví.

Standardně se cena počítá za 1 m², a to na základě řady dílčích faktorů. Určující je zejména tvar vazníku, přičemž typicky je to trojúhelník, dále jeho rozpětí a výška (sklon), délka okapního přesahu, způsob zakončení u okapu, vliv má i samotná lokalita, protože vazníky mohou být různým způsobem zatíženy, mimo to lze za podstatné považovat rovněž trvalé zatížení i osovou vzdálenost vazníků.

Nakupujeme vazníky

Mějme na paměti, že podkladem pro návrh konstrukce střechy jsou vždy podrobné statické výpočty. Vybrat bychom si při promýšlení dodavatele měli výlučně takového, který pracuje s kvalitními materiály a zároveň umí zajistit adekvátní podmínky při dopravě vazníků na místo. Právě zde tkví jedno z možných rizik poškození konstrukce.

K zachování veškerých výhod můžeme přispět i my sami. Nutno je zcela minimalizovat dobu skladování vazníků. Rovněž je nevystavujeme pokud možno nadměrné vlhkosti, a to jak té zemní, tak obdobně i dešti.

Pro detailní informace o vaznících se obraťte na zástupce společnosti KarStaK s.r.o., jednoho z předních dodavatelů vazníků a krovů. Novinkou v sortimentu tohoto tradičního producenta pak jsou venkovní obkladové palubky z modřínového dřeva, do nichž se promítá dlouholetá zkušenost v práci se dřevem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *