6 skvělých tipů, jak výrazně ušetřit za vodu

Voda je životodárná tekutina, které sice máme v našich končinách dostatek, ale rozhodně bychom jí neměli plýtvat. Jednak proto, abychom se alespoň trochu přičinili z ekologického hlediska, ale také z důvodu nemalé úspory. Jistě jste si všimli, že cena vody rok od roku stoupá a snížení spotřeby tak rozhodně není od věci. Následující tipy nám prozradili vodoinstalatéři z EKOMPLEXU.

Pořiďte si šetřiče vody

Šetřič vody je šikovné zařízením, které slouží k regulaci průtoku vody. Vodoinstalatéři Karlovy Vary podotýkají, že je používá každá čtvrtá domácnost a úspora činí zhruba 25 %. Což není málo!

Úsporné splachování

Každým spláchnutím přicházíte o peníze. Ročně člověka stojí splachování kolem tisíce korun, což je v případě vícečlenné domácnosti docela vysoká částka. Přitom si stačí pořídit zařízení WC stop, které snižuje množství splachované vody. Ještě lepší je výměna staršího WC za model s dvojím splachováním.

Využívejte dešťovou vodu

Dešťová voda je zadarmo – využijte toho a nachytejte si jí do nádrže či sudu. Využijete ji nejen při zalévání zahrádky, ale i při mytí automobilu a dalších činnostech, kdy není nezbytná voda kohoutková.

Dejte šanci myčce

Ještě ji doma nemáte? Měli byste to napravit. Zkušený instalatér Karlovy Vary upřesnil, že myčka na jeden cyklus spotřebuje cca 10 – 15 litrů vody, zatímco v případě ručního mytí spotřeba dosahuje kolem 40 litrů vody.

Sprchujte se

Koupel ve vaně je příjemná, ale leze do peněz, a navíc ani není zdravá. Než spotřebovat kolem 200 litrů vody, raději se osprchujte. Uděláte dobře pro svůj rozpočet i zdraví.

Pozor na kapající kohoutky

Pár kapek vám přece díru do rozpočtu neudělá… Skutečně? Pokud kohoutek kape non-stop po celý rok, na vyúčtování to poznáte. A co teprve, když jde o více než jeden kohoutek… Přitom stačí, když utáhnete těsnění!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *