Solární filtrace by neměla ve vašem zahradním jezírku chybět

Zahradničení je příjemnou a odpočinkovou zálibou mnoha lidí. I když jsou obchodní řetězce plné ovoce a zeleniny, přesto se najde spousta domácích kutilů, kteří si vše raději vypěstují sami. Mají tak jistotu, že jsou jejich plodiny prosté chemie. A co se týká chuti, ta se také nedá s kupovanými produkty vůbec srovnávat. Aby práce na zahradě byla co nejjednodušší, tomu napomáhají různé produkty na principu slunečního záření – solární zavlažování, solární vodotrysk nebo solární filtrace.

I zalévání může být radost

Zalévat se v době sezóny musí téměř každý den. A voda je drahá, především ta z vodovodního kohoutku. Existuje jiná, daleko ekonomičtější možnost? Určitě ano, pokud se pustíte do používání dešťové vody, kterou si budete během deště chytat do připravených rezervoárů. Pro tento účel slouží většinou sudy nebo plastové nádoby o velkém objemu. Z nich pak je nutné vodu na zalévání nosit v ruce v konvi. Anebo využít modernější metodu, a to solární zavlažování, které zalije plochu zahrady stejně jako terasu nebo balkon, kde se nejčastěji pěstují okrasné rostliny. A ty vodu také potřebují. Solární energie je zadarmo a zavlažování tak uspoří značnou část rodinného rozpočtu.

Solární vodotrysk jako zajímavý doplněk zahrady

Asi to také znáte z vlastního života, že malé děti milují vodotrysky. Ostatně rád se na ně podívá i nejeden dospělý. Pohled na vodu, tryskající v pravidelných intervalech, totiž uklidňuje a zároveň je to milé zpestření prostředí na zahradě. I k tomu účelu lze využít slunce. Solární vodotrysk je totiž jeho energií poháněný. Součásti modulu je také výkonné čerpadlo a čtyři nástavce, které stříkají vodu. Na spodní straně má oko, kterým lze provléknout provázek a vodotrysk upevnit na jednom místě v zahradním jezírku.

Solární filtrace zkvalitňuje vodu v jezírku

Zahradní jezírko se stává moderní součástí mnohých zahrad u rodinných domů. Poskytuje totiž příjemný a odpočinkový pohled a zahradě dodá velmi pohodovou atmosféru. Stačí chvíli pozorovat hemžení okolo vody, když se k ní třeba přijdou napít ptáci nebo navečer přicupitá ježek. Voda v jezírku slouží také pro občerstvení hmyzu. Pohled na tuto drobotinu dokáže uklidnit. Aby však zahradní jezírko dobře fungovalo, musí být vybavené filtrací. Ta vytváří ve vodě biologickou rovnováhu. Solární filtrace pomáhá také okysličovat vodu v parném létě.

Udělejte svým dětem radost a pořiďte jim na zahradní jezírko solární vodotrysk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.