Pěstujeme bonsaje

V každém domově by měla být květina. Každý domov totiž potřebuje kapku přírody. Ale co si do vašeho nového hnízda pořídit za rostlinu? Co takhle takovou, která se rázem stane dominantou celého bytu a kterou si tak trochu vy sami „vytvoříte“?

Seznamte se s bonsají

Bonsaj není jen samotná rostlina. Nazývá se tak umění miniaturizace stromů a jejich pěstování v miskách. Nikoho z vás jistě nepřekvapí, že k nám toto umění přišlo z Japonska, kde je tradice pěstování bonsají zakotvena. Pěstovat bonsaj chce velkou dávku trpělivosti a citu pro detail. Nestačí si totiž koupit nějaký typ bonsaje a pouze ho zalévat spolu s ostatními rostlinami v bytě. Bonsaj vyžaduje pravidelnou péči a starost.

Pravidelné zastřihování

K pěstování bonsají patří především pravidelné zastřihování. Abyste totiž udrželi estetický vzhled miniaturizace stromu, je třeba tento tvar udržovat nebo různými technickými způsoby (vhodné spíše pro pokročilé) manipulovat s větvemi, které zastřihováním donutíte růst směrem, kterým chcete, aby se bonsaj rozrůstala.

Hnojení a zalévání

Jste zvyklí zalévat květiny jednou týdně a hnojit tak dvakrát do roka? Bonsaj bude potřebovat mnohem více. Hnojení se doporučuje každé 2 týdny, a to pouze speciálním hnojivem určený na bonsaj. Co se týče zalévání. Většina druhů bonsají je náchylných na přelévání. Větve by nám postupně mohly odejít a listy opadat. Hlína v misce bonsaje musí být mokrá, voda a veškerá vlhkost by se ale měla držet v hlíně, neměla by se dostat na dno misky.

Teď už jen nastudovat jaký střih bonsaje se vám líbí nejvíce. Gratulujeme, máte svého rostlinného mazlíčka.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *