5 tipů, jak zvládnout jarní úklid

Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko…. Konečně skončilo to dlouhé pochmurné počasí a vrátila se sezóna tepla a sluníčka. Jaro je mezi námi! Bohužel, nebo spíše bohudík, si jaro žádá i jarní úklid a hlavně mytí oken! Protože přes ta špinavá okna moc sluníčka do tvého útulného domova nepůjde. Poradíme ti 5 tipů, jak ho zvládnout s nadhledem a úsměvem na rtu!

1) Rozdělení domácnosti

Ať už bydlíš v malém útulném bytečku nebo ve velkém rozlehlém domě, v obou případech si rozděl svou domácnost klidně do tří částí, které postupně budeš rozmazlovat hadříkem, dezinfekcí a ošetřujícím přípravkem na lesk nábytku.

2) Ideální příležitost rovnou něco přestěhovat

Každý konec je nový začátek. S koncem zimy přichází období jara a jak už to tak bývá, jaro s sebou přináší mnoho energie a nutkání něco změnit. Jarní úklid je ideální příležitostí přesunout tvojí komodu v ložnici, která ti spíše překáží a více užitku by přinesla v obýváku. Co říkáš?

3) Pusť si film a nebo příjemnou hudbu

K velkému jarnímu úklidu celého domu či bytu je třeba trocha zábavy. Pusť si třeba tvůj oblíbený film nebo nějakou příjemnou hudbu, která ti dodá energii a dobrou náladu.

4) Kup si květiny

Také miluješ ty jarní měsíce, kdy vše krásně kvete, voní (promiň, jestli jsi alergik) a hraje si všemi barvami? Pořiď si kousek jara i k tobě domů a nech se okouzlit jarem i při úklidu.

5) Vše má svůj řád

Jarní úklid s sebou přináší i jiné ovoce. Pokud jsi zvyklá, že vše má svůj řád, tvé oblečení ve skříni je srovnané do komínků, časopisy srovnané podle pravítka a čaje v kuchyni jsou dekorativně seskládané na sebe, je jasné, že postupně se tento řád ztrácí. Jarní úklid ho ale opět nastolí!

Foto: pixabay.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *