Dřevěné podlahy – Poznejte jejich výhody a nevýhody

Ne nadarmo se říká, že podlaha je základem spokojeného bydlení. Jedná se přece jenom o jeden z nepřehlédnutelných prvků jakéhokoliv interiéru. Pokud uvažujete o nákupu podlahové krytiny, máte pochopitelně spoustu možností na výběr. Jedním z oblíbených produktů jsou i dřevěné podlahy. Jestliže si nejste jisti tím, zda je tohle ta správná volba právě pro vás, přinášíme vám sumář výhody a nevýhody přírodního dřeva na podlaze.

Jaké klady přináší dřevěné podlahy?

Jednou z pozitivních věcí je bezpochyby dlouhá životnost podlahy. S tím se samozřejmě pojí fakt, že dřevěné podlahy mají celkem slušnou odolnost a pevnost. Jen tak je nepoškodíte a příjemná je také jejich stálost z pohledu vzhledu. Rozhodně nebudou měnit barvy, jako některé jiné materiály vystavené třeba nepřetržitému slunečnímu záření.

Ve prospěch dřevěných podlah lze zmínit určitě to, že se velice snadno udržují. Kromě jiného mají dobré izolační vlastnosti, kombinovat je navíc můžete i s podlahovým topením. Jejich antialergické provedení koresponduje i s ekologickým pojetím. Přece jenom si do domu pořizujete něco ryze přírodního. Nakonec bychom neměli opomíjet ani na to, že dřevěné podlahy lze celkem snadno renovovat. Poškozená místa je možné brousit a ošetřit výsledným lakem.

Nevýhody dřevěných podlah

Každé pro má ale také své proti a výjimkou nejsou ani dřevěné podlahy. Připravit byste se určitě měli na to, že dřevo je doslova živým materiálem, takže svým způsobem bude neustále pracovat. Narážíme především na vlhkost v interiéru. Pokud si chcete zachovat dobrou mechanickou odolnost popisovanou výše, budete muset sáhnout po tvrdších dřevinách.

Nakonec se smiřte i s tím, že luxusní vzhled a příjemný pocit při došlapu budou vykoupeny také vyšší pořizovací cenou. Přesto tohle všechno lze s naprostou jistotou říci, že dřevěné podlahy jsou skutečně oblíbené, protože jejich klady předčí tyto zápory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.