Jak se zbavit octomilek?

Obtížný hmyz, který se lehce objeví, ale těžce se ho dá zbavit. Ten zná každý z nás. Octomilky jsou malé otravné mušky, které se objevují především tam, kde je zralé, nebo přezrálé ovoce, ale i pečivo a zelenina. Prozradíme vám, jak se těchto otravů zbavit a co dělat, abyste vůbec předešli jejich výskytu.

Schovejte ovoce a zeleninu

Octomilky jsou lidově nazývané banánové mušky. Pokud tedy milujete banány a v kuchyni jich máte větší množství, s jistotou se můžete připravit na útok octomilek. Raději ovoce schovejte někam, kam se k nim nemají šanci dostat.

Zbavte se přezrálého ovoce, zbavíte se i octomilek

Přezrálé ovoce už stejně nevypadá tak lákavě, a tak není moc pravděpodobné, že byste ho ještě snědli. Nechat ho ležet ještě pár dnů a čekat, kdo se obětuje a ovoce sní, také není nejlepší taktika. Přezrálé ovoce je totiž největší lákadlo pro tyto malé mušky. Raději z ovoce upečte něco dobrého. Vyhrajete na obou frontách.

Pravidelně vynášejte odpadkový koš

Dohadování o tom, kdo vynese odpadkový koš je na denním pořádku. Nakonec je odpadkový koš tak přeplněný, že už se do něj nic nevejde a zůstává plný po celý den, než se vrátíte z práce. Přiděláváte sami sobě práci, přeplněné odpadkové koše jsou rájem octomilek. Raději jej pravidelně vynášejte a především umývejte!

Pozor na neumyté nádobí a šťávy

Chcete se jednou provždy zbavit octomilek? Pak jednoznačně nenechávejte špinavé nádobí ve dřezu a bleskurychle jej umyjte. Pozor si dávejte i na různé šťávy, nebo džusy. Obyčejná neumytá sklenička od džusu může způsobit katastrofu a návštěvou octomilek si můžete být jistí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *