Látka nebo kůže. Jakou sedací soupravu zvolit?

Sedací souprava je nedílnou součástí jakéhokoliv obývajícího pokoje. Dominantní prvek, ke kterému byste měli přihlížet nejenom z estetického hlediska, ale především z toho praktického. V tomto směru se vám nabízí dvojí srovnání. Textilní a kožené sedací soupravy. Jestliže přesně nevíte, jakou cestou se vydat, přinášíme vám pár praktických informací.

Výhody a nevýhody textilních sedaček

Pokud jde o textil, setkáte se s řadou zajímavých a přínosných pozitiv. Prvním z nich je bezpochyby nižší pořizovací cena oproti kůži. Pokud jde o pohodlí, v zimě vás nebudou chladit, příjemně se na nich sedí a můžete si vybrat v podstatě z neomezeného množství barev a kombinovaných dekorů. Mnohé modely mají dokonce odnímatelné potahy, takže je lze vyprat s relativně snadno udržovat.

Pokud ovšem nelze sundat potahy u textilní sedací soupravy, počítejte s náročnějším čištěním. Obvykle je nutné využívat speciální tepovač a mnohdy vás nemine ani vysavač. Také s nimi souvisí rychlejší opotřebení.

Výhody a nevýhody kožených sedaček

V případě kůže jde bezpochyby o nadčasový materiál. Ideální je primárně pro alergiky. Kůže jako taková se vyznačuje vyšší odolností, barevnou stálostí, nosností a také tím, že nesaje pot a vodu jako textil. S tím se tedy pojí i méně náročná údržba.

Na kůži vám však může vadit sezení v letním horkém dni, kdy máte dojem, že se k sedačce lepíte. Vhodné také není umísťovat sedačku přímo na slunce. Pro její čištění byste měli zvolit speciální čistící prostředky. Také si oproti textilu připlatíte.

Tak co, už jste se rozhodli, zda je pro vás lepší textilní sedací souprava nebo kožená sedací souprava? Vzhledem k tomu, že každý z nás má trochu jiné požadavky na komfort a pohodlí, výběr bude ryze individuální záležitostí. O tom se ostatně můžete přesvědčit sami, pokud před takovým rozhodnutím právě stojíte.

1 komentář: „Látka nebo kůže. Jakou sedací soupravu zvolit?

  • 19.12.2021 (9:18)
    Permalink

    Nejdůležitějším parametrem při výběru sedací soupravy je materiál. Pokud máte doma například psa nebo kočku, měli byste volit materiál omyvatelný.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.