Znáte všechny výhody dřevostaveb?

Spousta lidí se rozhoduje o tom, jaký typ nemovitosti postavit. Nekonečný boj svádí zděné objekty s dřevostavbami. My se v tomto článku zaměříme primárně na dřevostavby, které se v posledních letech stávají čím dál populárnější. Pokud jste stále navážkách, jakému typu bydlení dát přednost, možná vás přesvědčí následující řádky.

Proč zvolit dřevostavbu?

V první řadě je zapotřebí zmínit, že jde o ekologický typ bydlení, protože hlavním výrobním materiálem je primárně dřevo a prvky vyráběné z něj. Ve prospěch tohoto řešení patří rozhodně celková variabilita stavebního materiálu. Ve výsledku si můžete nechat zhotovit jakýkoliv dům, který bude odpovídat vašim náročným požadavkům.

Příjemný je fakt, že oproti cihlám získáte větší podlahovou plochu, protože stavební materiál včetně izolace nabývá podstatně menší tloušťky. Při samotné výstavbě vznikne i daleko méně stavebního odpadu. Pokud vás zajímá, za jak dlouho bude taková dřevostavba stát, rozhodně to nebudou dlouhé měsíce až roky jako u zděného objektu. Díky absenci jakýchkoliv mokrých stavebních procesů lze docílit podstatně kratší doby výstavby.

S nižší cenou se pak pojí z nejpodstatnějších kladů dřevostaveb. A to je maximální úspora z pohledu energetických nákladů. Obávat se nemusíte ani dlouhé životnosti, protože minimálně vaší generaci tento dům rozhodně přežije.

Má dřevostavba nějaké nevýhody?

V rámci objektivy by měly padnou i nějaké zápory, který ovšem dřevostavba nemá příliš. Nutno podotknout, že pro některé to ani nemusí být negativa. V první řadě je to určitě o něco zhoršená izolace zvuku. Očekávat také nemůžete příliš dlouhou akumulaci tepla. Zároveň je třeba klást větší důraz na kvalitu samotné výstavby.

Tak co, přesvědčily vás výše uvedená pozitiva o tom, že dřevostavba je tou správnou volbou právě pro vás? Buďte si jisti, že s tímto bydlením budete nadmíru spokojeni.

1 komentář: „Znáte všechny výhody dřevostaveb?

  • 3.10.2021 (12:16)
    Permalink

    Zajímavou alternativou jsou i montované dřevostavby, ty mají díky dřevu vynikající akumulační schopnost, tedy schopnost pohlcovat vzniklé teplo a rozptylovat jej do vnitřního prostředí postupně. To cihla ani beton nedokáže. Jsou stavěny jako nízkoenergetické, ultra-nízkoenergetické nebo dokonce jako pasivní, což znamená, že si jejich provoz vyžaduje minimální vstupní energie. Díky zakomponovaným izolačním materiálům mají skvělou vzduchotěsnost i odolnost vůči hluku.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.